loader

Bursa’nın kalbinden gönülleri fethedecek


31 Mart 2019 yerel seçimleri için Bursa’nın kalbi ve kuruluş merkezi olan Osmangazi’den yola çıkan Halit Şefikoğlu, Hak’ka hizmetin ancak halka hizmet ile mümkün olabileceğini söyledi.

31 Mart 2019 yerel seçimleri için Bursa’nın kalbi ve kuruluş merkezi olan Osmangazi’den yola çıkan Halit Şefikoğlu, Hak’ka hizmetin ancak halka hizmet ile mümkün olabileceğini söyledi. Üyesi bulunduğu ve Mahalle Başkanlığı’nı yaptığı Ak Parti’den Osmangazi Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Şefikoğlu, süreci, çalışmaları ve Osmangazi’ye yönelik hedeflerini Online Eksen’e anlattı. Halit Bey, Ak Parti’den aday adayının en yoğun ilçelerden bir olan Osmangazi için, belediye başkanlığına talip oldunuz. Bu süreci bizimle paylaşır mısınız? Neden Osmangazi?

İnsanoğlu yaradılış gereği her şeyin en güzeline layık görülmüş bir varlıktır. Bunun yanı sıra iyiyi ya da kötüyü yaşayabilmek ve yaşatabilmek için yapılması gerekenleri yapacak irade azme güce yani tüm donanıma sahiptir. Burada önemli olan soru; Hangi istikamette yürümeye karar verdiğindir. Bu bağlamda “Hakka hizmetin ancak, halka hizmetle” mümkün olabileceğini anlamış biri olarak seçimimizi yapmış ve istikametimizi belirlemiş olduk. Bu ana hedefimiz doğrultusunda üyesi bulunduğumuz ve mahalle başkanlığını yaptığımız Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidara geldiğinden bu yana; milletimiz ve memleketimiz adına yaptığı tüm güzel icraatlarına katkıda bulunabilmeyi arzu ediyoruz. Bu sürecin hedefinden sapmadan devam ettiğine bizatihi tanıklık etmek istiyoruz. Kısacası bu geminin, Türkiye’mizin bu rotasından ayrılmaması için salih niyetlerle gayret göstermeye talibiz. Yönetim anlayışınızdan bahsedelim isterseniz.. Şefikoğlu başkanlığındaki bir  Osmangazi Belediyesi nasıl yönetilecek?

Çağdaş uygarlık seviyesini yakalamış hatta ilerisine geçmiş müreffeh bir Türkiye şüphesiz hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Türkiye’mizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacağı inancımız tamdır. ‘Halk için halkla beraber gönül insanı’ parolasını benimseyen biri olarak, ekip ruhuyla çalışmayı, girişken, yeni duruma kolay uyum sağlayabilen, teknolojiyle barışık, yeteneklerimizi mükemmellik ve doğru ahlakla uyum içinde, sürekli eyleme dökerek, biz ve beraber olarak, yönetme ilkesini benimsiyoruz. 

Biraz hedef ve projelere yönelelim isterseniz.. Mevcut yerel yönetimin Osmangazi’deki kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili neler söylersiniz?

Osmangazi Belediyemiz şu anda kentsel dönüşüm çalışmaları yapmakta. Öncelikle çalışmaları inceleyerek deprem riskini minimize etmek için neler yapabiliriz bunu görmemiz gerek. Trafik sorununda yoğunlaşma olmaması göz önünde tutularak  ada bazlı  çalışmalar yapacağız. Vatandaşımızı mağdur etmeden bu dönüşümü yapmamız gerekiyor.GELECEĞİMİZ GENÇLER PROJESİ..Sporcu kimliğinizle, spora ve gençlere bakış açınız nasıl olacak?

Bir spor adamı olarak çocukların okul çıkışlarında sportif alanlara yönlendirilmesi gerçekleştirilmelidir. Bu konuyu sosyal yönden açacak olursak… Sınıfta yan yana oturan iki öğrenci düşünelim. Aynı mahallede olabilir ama aynı sokakta olamayabilir. Okuldan çıktıklarında birlikte olabilmeleri için bunu mahallenin merkezi yerinde spor sahasında veya okul bahçesinde yapabilirler. O nedenle bu alanları çocuklarımızı hatta aileleriyle buluşturacağız. Gençleri, bilgisayarın, sosyal medyanın  mayınlı alanlarından uzaklaştıracağız. Sosyal yönden birlikte aynı ortamları paylaşmaları sağlayacağız. Çocuklarımız ARGE, gençlik, spor, kültürel merkezlerinde çeşitli fikir görüş ve davranış faaliyetlerde bulunarak birlikte hareket etmenin başarısını aynı yöne kanalize etmelerini sağlayacağız. Bu konuda mücadele edecek aileleri de bu faaliyetlere katarak, bizlerde katılacağız. Çocuklarımıza sorumluluk, hedef bilinci aşılayacağız. Bu kaynaşmayı gerçekleştirecek birçok projemiz vardır.Peki ya tarım?

30 yıldır tarımla ilgilenen, Bursamıza ve Osmangazimize eserler kazandırmış Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanlığı ve Müdürlüğü yapmış biri olarak, ilçemiz aynı zamanda tarım merkezi ve en önemlisi stratejik ürün olan siyah incir üretiminin başkenti konumunda. Bu konuda çok emeklerimiz var. Bunu daha da geliştirerek ihracatın artması, ürünün daha değerli hale gelmesi için çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Ürün daha nasıl kaliteli ve firesiz üretilir, toplanır bunun gayretinde olacağız. Soğuk zincir oluşturacağız. Depolama alanları, paketleme alanları, meyve suyu konsantre işletmeleri, posasının dahi değerlendirileceği çalışmalar hedeflerimiz arasında. Hatta çiftçimizin girdi maliyetlerinin düşürülebilmesi ile ilgili çalışmalarımız da olacak.Son olarak neler söylemek istersiniz?

Partimizin, milletimiz ve memleketimiz adına yaptığı tüm güzel icraatlarına katkıda bulunabilmeyi arzu ediyoruz. Osmangazi ilçemiz, Türkiye’mizde büyük 4 ilçeden biri olması yanında 856 bin 770 nüfusu, 136 mahallesi, 18 bulvarı, 8 bin 620 cadde ve sokağı olan Bursa’nın kalbi, kuruluş merkezidir. Osmangazi’yi hak ettiği yere getirmek için yola çıktık. Her şey Osmangazi için.. Gelin, Osmangazi’yi hep birlikte geliştirici projelerle, sağlıklı bir şekilde güzelleştirelim.   HALİT ŞEFİKOĞLU KİMDİR?

Evli ve 2 çocuk babası olan Şefikoğlu, ilk, orta ve lise tahsilini Bursa Osmangazi’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme ve Kamu Yönetimi  Lisans bölümlerinden mezun olan Şefikoğlu’nun iş, spor adamlığı ve STK’lar yaşantısındaki başarısında önemli bir yer tutuyor. 17 yıl futbol geçmişine sahip olup 12 yılda Bursa’daki birçok spor kulüplerinde Antrenörlük, TÜFAD Bursa Şubesi Genel Sekreterlik ve Basın Sözcüsü görevlerinde bulundu.1988-2004 yılları arasında Ağaköy Tarımsal Kalkınma Kooperatif Müdürlüğü, 2004-2007 Çağlayan Köyü Tarımsal Kooperatif Müdürlüğü ve bunun yanında Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş ve Burkent A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Bursa bölgesi Tarım Kooperatifleri Birliği kuruluş çalışmalarında bulundu. Şefikoğlu ayrıca, Osmangazi Belediye Spor Kulübü Koordinatörlüğü,  Bursaspor Kulübü Genel Kurul Üyesi olup Bursaspor Kulübü Elektrik A.Ş Yatırım Direktörlüğü yaptı.Siyaset arenasına; 2010 yılında AK Parti Osmangazi Dereçavuş Mahalle Başkanlığı görevi ile başlayan Şefikoğlu, Osmangazi İlçe Tarım Komisyon üyesi ve Ak Parti İl Başkanlığı Tarım Gıda Hayvancılık Komisyon Üyeliği görevlerinde bulundu. AK Parti Siyaset Akademisi 4.Programını başarıyla tamamlayarak Genel Siyaset Sertifikasına sahip olan Şefikoğlu’nun milletvekilliği aday adaylığı bulunup, Mertan Sanayi, Tarım, Makina Proje Danışmanlık şirketinin de sahibidir.Diger haberler

Millete hizmet yolunda Halit ŞEFİKOĞLU
HALKA HİZMET, HAKKA HİZMETTİR..!
GÖNÜL ADAMI HALİT ŞEFİKOĞLU, “OSMANGAZİ İÇİN BENDE VARIM” DEDİ...
Bursa’nın kalbinden gönülleri fethedecek
Osmangazi adayı Şefikoğlu’ndan Mudanya ziyareti
Şefikoğlu saha çalışmalarında
Gönül insanı Şefikoğlu, Osmangazi’ye aday
Recep Altepe ye Tarım AŞ Ödülü
Aşure Dağıtımına katıldık
AK Parti Bursa Millet Vekili Aday Adayı