loader

Hakkimizda


Halit Şefikoğlu 1967 yılında İskeçe (Yunanistan)’da doğdu; Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır. Bursa Osmangazi ilçesinde bulunan Sümer İlkokulu, Devrim Ortaokulu ve Hürriyet EML İnşaat Teknik lisesinden 1987 yılında mezun oldu Askerliğini Ege Ordu Kara gücünde tamamladı

Üniversite hayatında A.Ü İşletme Ön Lisans ve Kamu Yönetimi Lisans mezunu olup Şu anda Üniversite hayatına A.Ü İlahiyat Bölümünde devam etmektedir. Bursada çeşitli spor kulüplerinde (Hürriyet, Flament, Ağa köy)’de Amatör sporcu olarak yer aldı, TFF Futbol B lisans diploması(prof) sahibi olarak (Ağa köy, Kazıklı, Tekel, Batı Trakya, Barbaros) Takımlarında Antrenörlük yaptı.

Bursa Bölgesi Köy kalkınma Kooperatifleri Kuruluş çalışmalarında Köy kalkınma kooperatiflerinde Yöneticilik ve Danışmanlık, Köylerin tesisleşmesi ve ürünlerinin değerlendirmesi konularında(Ağa köy,(1986-2004),Çağlayan, Dereçavuş, Barakfakih, Kazıklı, Aksu) çalışmalar yaptı. Osmangazi Belediyesi Spor Kulübü Koordinatörlüğü ve Emek Semti Kültür ve Sosyal işler Sorumlusu olarak çalıştı, Ağa köy Camii Derneği.

Özel Firma ve Şirketlere de Şefikoğlu danışmanlık Ltd. Şti firması Müdürü olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Derneklerde üye ve yönetici olarak;( Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üye, Bursaspor Kongre Üyesi, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Bursa Şube Genel Sekreterliği ve Basın Sözcüsü, Ağa köy spor 2.Başkanlığı, Osmangazi Belediye spor Üyeliği Bulunmaktadır.

Halit Şefikoğlu 2014 yılı Belediye başkanlığı seçimleri için, Bursa / Osmangazi ilçesi Ak Parti Belediye başkanı aday adayıdır. Bursa Büyük Şehir Belediyesi Şirketlerinden Burkent A.Ş. ve Tarım A.Ş.'de yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.