loader

Hakkimizda


             Halit Şefikoğlu: 1967 yılında İskeçe'de doğdu 45 yıldır Osmangazi'de oturmakta, Evli ve 2 çocuk babasıdır. Bursa Osmangazi ilçesinde bulunan Sümer İlkokulu, Devrim Ortaokulu ve Hürriyet EML İnşaat Teknik lisesinden 1987 yılında mezun oldu Askerliğini Ege Ordu Kara gücünde tamamladı. Üniversite hayatında A.Ü İşletme Ön Lisans ve Kamu Yönetimi Lisans mezunu olup.  Üniversite hayatına A.Ü İlahiyat Bölümünde devam etmektedir. Şefikoğlu danışmanlık Ltd. Şti firması Müdürü'lüğü yaptı, Mertan Sanayi ve Tarım Makina Proje Danışmanlık Sahibi,İş adamı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

 

           Bursada çeşitli spor kulüplerinde15 yıl  Amatör sporcu olarak yer aldı, TFF Futbol B lisans diploması(prof) sahibi olarak 12 yıl Bursa'da birçok futbol Takımlarında Antrenörlük ve Ağaköy spor külübü 2. Başkanlığı yaptı.


           Bursa Bölgesi Köy Tarımsal kalkınma Kooperatifleri Kuruluş çalışmalarında Köy kalkınma kooperatiflerinde Yöneticilik ve Danışmanlık, Köylerin tesisleşmesi ve ürünlerinin değerlendirmesi konularında (1986-2012), çalışmalar yaptı.

 

Osmangazi Belediyesi Spor Kulübü Koordinatörlüğü ve Emek Semti Kültür ve Sosyal işler Sorumlusu olarak çalıştı,

 

          Kalite ve İnsan Kaynakları konularında birçok Zirve,konferans,seminer çalışmaları katılım belge sahibidir.

 

          2017/2018 Nilüfer İlçesi ve Bağlı Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanılığı

 

          Bursa Büyükşehir Belediyesi Burkent A.Ş Yönetim kurulu üyeliği ,2015/2017 Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş yönetim kurulu üyeliği,2014/2017 Bursaspor Kulübü Elektrik A.Ş Direktörlüğü ,2015/2017 Bursaspor Kulübü Yatırım Direktörlüğü yaptı.


          Bursaspor Kulübü Genel Kurul ve Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu kurul Üyesi

 

          TÜFAD ( Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği) Bursa Şube Genel Sekreterliği ve Basın Sözcülüğü yaptı.

 

          ALDER (Altıngençlik kulübü derneği) Başkan Yard. "Kendine dokun hayatı hisset "Madde bağımlılığı ile ilgili proje sahibidir.Derneklerde üye ve yönetici olarak;( Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği , ALDER (Altıngençlik kulübü derneği ),Eski Bursalılar Derneği,Sevgi Çiçekleri derneği,Ağaköy Spor Kulübü ve Cami derneği,Osmangazi Belediye spor kulübü üyeliklikleri bulunmaktadır.

 

          AK Parti'de Teşkilat Üyesi olarak; 2009 Bursa Osmangazi Belediye Meclis Üyesi A.Adayı,2010/2013, Osmangazi Dereçavuş Mahalle Başkanlığı ,Siyaset Akademisi Genel Siyaset Sertifika 4.Programı mezunu,Seçim sandık ve Seçim okul sorumluluğu,2009-2010 Osmangazi ilçe Tarım Komisyon üyeliği,2009 Bursa Osmangazi Belediye Meclis Üyesi A.Adayı,2014 Osmangazi Belediye Başkan A.Adayı, 2017/2018 Bursa il Başkanlığı Tarım,Gıda Hayvancılık Komisyon Üyeliği ,2018 Bursa 1. Bölge Milletvekili A.Adayı, 2018 Osmangazi İlçesi Belediye Başkan A.adayı olmuştur.